Tuesday, April 23, 2013

Nisan Haberleri....

Nasılsınız ? Bahar geldi... Size de oluyor mu? Bir çalışma azmi, enerji geliyor... Zaten artık 24 saat çalışsam da yetişemiyorum planladıklarıma ama..... Baharla birlikte ekstra ekstra bir sevinç var içimde... Renkli kıyafetlerimiz döktük ortalığa.. Veee hemen Füsun'la atölyede "pişti" oluverdik... Canımmmm Füsun'um, senle pişti olayım yeter ki...
 

Zaten saçlarımı da iyice rengarenk yaptım... Hatta gelecek sefere bir renk daha katayım diyorum!!!

Atölyede yapılanlar da cıvıl cıvıl, renkli renkli olunca... Ne yapayım...Aşka geliyorum...
Bakar mısınız şu güzelliklere?
Yeni yepyeni yüzlerce peçetemiz geldi Almanya'dan...Sadece Ece Aymer Craft House'larda satılmakta...... Aşağıdaki raf, işte o güzel peçetelerden biriyle yapıldı...

Füsun Ürkün eşliğinde "El deseni Boyama" dersimiz son hız devam ediyor...
Aşağıdaki  ev görünümlü poşetliğimizi sakın kağıt yapıştırma  zannetmeyin.. Tümüyle desen çizilip, el deseni olarak boyandı.. ellerinize sağlık Füzun ve Engin hanımcım.


Tabi ahşapların yanında asıl galvanizler çok boyanmaya başladı.. Malum bahçe, balkon süslemeleri başladı ya.

Amaaa bu arada metal görünümlü boyamaya da devam... Biliyorsunuz, bizim atölyede metal görünümlü boyama örnekleri yapıldıkça, tüm Türkiye metal görünüm boyar oldu... Öhööö öhööö, ayıptır söylemesi... İşte atölyede yapılan metal görünümlü boyamalardan en en en güzellerinden biri.. Meziyet hanımın tabi ki....Ellerinize sağlık Meziyet hanımcım...
Bu arada sevgili Füsun Ürkün'ümüz her daim döktürüyor. İşte el boyaması dantel örtü çalıştığı tepsisi.. Hayran hayran seyrediyoruz biz de...
Ece Aymer Craft House atölyeleri artık Rich ürünlerini satıyor... Beni takip edenler bilirler, pek kullandığım ürünleri değiştirmem, biraz da zor ürün beğenirim. Rich Boyaları zaten mükemmel, kaygan yüzey boyaları da öyle... Rölyef pastası, glazesi, çatlatma medyumu... Hepsini deniyoruz teker teker...

Aslında, ben galiba  Rich ailesini çok sevdim.. Hep söylediğim gibi, ben ticaret adamı değilim... Çıktığım bu yolda mutlu, mesut, dostlarımla keyifli zamanlar geçirmek en önemlisi.. 
İşte, bu yüzden Rich ailesi Ekrem bey, Seçkin bey ve tabi ki bıcır bıcır Yonca aynen bana göreler. Bu piyasanın onlar gibi çalışkan ve özellikle dürüst araştırmacılara çok ihtiyacı var. Acayip araştırmacılar... Yonca'yı gördükçe, "neyse diyorum, benim gibi kafayı hafif oynatmışlar da varmış..." Yonca müthiş bir insan, hem konuşup, hem çalışıp, hem araştırıp, hem gülümseyebiliyor!!! 


Bu yazım da size Rich kolay transferlerini tanıtayım ...Adı gibi gerçekten çok kolay...

1. Rich Kolay transferi alıyorsunuz, ambalajını çıkardıktan sonra, desenin üstündeki jelatini çıkarmadan, onunla birlikte desene sadık kalarak deseni kesiyorsunuz.

2. Kestiğiniz desenin üzerindeki jelatini dikkatlice ayırıyorsunuz. eliniz desene değmesin çünkü yapışkanlı. Kestiğiniz deseni nereye uygulamak istiyorsanız, oraya güzelce yapıştırıyorsunuz. 1- 2 dakika sıkıca tampon şeklindeki bezinizle yapıştırmaya devam ediyorsunuz.
 

3. Bir süngeri iyice ıslatıp hafif sıkıyorsunuz, ya da sünger bulamadınız, pamuklu bir bezi ıslatıp hafif sıkıp tampon gibi yapıyorsunuz. resmin üzerine ıslak süngeri veya bezi tamponlamaya başlıyorsunuz.. Kağıt iyice ıslanıyor.. Öyle bir seviyeye geliyor ki ıslaklık, resmin üstündeki beyaz kalın kağıt, yağlıymış gibi kaymaya başlıyor... İşte o zaman, siz de bir ucundan kaldırıp, kaydırarak kağıdı çıkarıyorsunuz.
 

4. Desen bu şekilde aynı transfer yapmışsınız gibi çıkıveriyor.
 İşte Mine hanımın tepsisinin son hali...

Ece Aymer Craft House gittikçe büyüyor.... 
Aramıza Zekeriyaköy şubemiz de katıldı.. Bu hafta, 2 gün onunlaydım. Daha bir sürü eksik var ama deli gibi çalışıyor atölyesini dört dörtlük yapabilmek için... Çıtı pıtı Seda'mıza giriştiği bu tatlı yolculukta çok çok başarılar...Sizlere daha çoook havadis var.. En kısa zamanda buluşmak umuduyla... Aşağıda klasik saatimiz var.... Ne kadar güzel değil mi? Bu saati ilk çizdiğim günü bile hatırlıyorum.. Üstünden yıllar geçti tabi.. Kaç tane yapıldığını hatırlamıyorum bile.. Alsında önce Sherwood firmasına yapmıştık ama tabi birden piyasada her yerde görülmeye başlanınca, "klasik yuvarlak masa saatimiz" olarak raflarımızda yerini aldı. Bir sürü usta aramıştık yaptırmak için.. En nihayetinde yapılıp geldiğinde de hayran kalmıştım.. Hala da çoook seviyorum... Ahhh alıp aynısını yapmaya çalışanlar, bir de güzel çalışsalar bari.. Modeli tanınmaz hale getiriyorlar, en kötü ağaçlardan garip birşeyler yapıyorlar ya, üzülüyorum ona üzülüyorum.


Kalın Sağlıcakla...
5 comments:

 1. ¡ENHORABUENA¡ Unos trabajos estupendos.
  Un abrazo

  ReplyDelete
 2. Herşey harika !çıktığınız bu yolda feneriniz eksik olmasın yolunuz herdaim açık olsun .Bu arada şu demir dokusuda nasıl yapılıyormuş acabaaa ;-)

  ReplyDelete
 3. Herşey harika !çıktığınız bu yolda feneriniz eksik olmasın yolunuz herdaim açık olsun .Bu arada şu demir dokusuda nasıl yapılıyormuş acabaaa ;-)

  ReplyDelete
 4. Ece'cim merhaba:) Blog arkadaşın olarak seninle ve yaptıklarınla gurur duyuyorum..Her şey çok güzel gidiyor,maşallah sana kırk bir kere :)Sevgilerimle Zehr@

  ReplyDelete
 5. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.Blog sayfamızı da incelemeye bekleriz ...
  Özgür Usta - Kişisel Blog

  ReplyDelete